Üniversite Okumak mı Esnaf Olmak mı?

Birçok gencin merak ettiği bir sorudur üniversite okumak mı esnaf olmak mı sorusu?  Biz bu konuda sizlere açıklamalarda bulunacağız ve sizlerin aydınlanmasını sağlayacağız. Bu aslında kişiden kişiye göre değişiklik göstermektedir. Bu durumda kendini yetiştirmek çok önemlidir. Üniversiteyi bitirip ticarete atılmak daha mantıklıdır. Bu durumda hem eğitiminizi almış hem de daha sonra ticarete atılmış olursunuz.

Üniversite okumak insanın profesyonelleşmesini sağlar. Üniversiteden mezun olup bölümü iyi olan insanlar kısa süre içerisinde kendine iş bulabilir. Eğer aklınızda esnaf olma fikri var ise bunu üniversiteyi okuduktan sonra da gerçekleştirebilirsiniz. Esnaf olmak ise maddi açıdan yükseltebilir. Genelde esnaf olmak isteyenlerin kafasında bu düşünce vardır. Üniversite okumak ise sizin bu konularda uzman ve profesyonel bir kişi olmanızı sağlar. Aslında her ikisini birden yapmanız mümkündür. İkisini birden yaparsanız olumsuz bir durumla karşılaşma oranınız çok düşüktür. Eğer esnaflıkta başarılı olamaz iseniz üniversite mezunu olarak iş arayabilir ve kolay bir şekilde iş bulup çalışabilirsiniz. Esnaf olduğunuzda herhangi bir sıkıntı ile karşılaşırsanız tekrardan üniversite okumak sizin için zor gelebilir.

Lise dönemi biten gençler bir süre sonra üniversite okuyup okumamakta kararsız kalır. Daha sonra ise akıllarına esnaf olma fikri gelir. Fakat hangisini yapacağına, hangisinin mantıklı olduğuna bir türlü karar vermez. Büyük çoğunluk bu duruma esnaf olmanın daha iyi olacağı gözü ile bakar. Fakat öncelikle eğitimi tamamlamak daha iyi olacaktır. Çünkü ikisini birden yapmak sizin daha çok yükselmenize sebep olacaktır. Esnaflık işinde başarılı olmaz iseniz elinizde bulunan diploma ile gidip iş bulabilir ve çalışmaya başlayabilirsiniz. Bu durumda yapılması tavsiye edilen üniversite okuyup daha sonra esnaf olmaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir