Ustream.tv Backlink – Video Backlink Alma Yolları – 1

Youtube tekel olmadan veya tekel olmaya başladığı anlarda video paylaşım sitelerinden backlink alma için oldukça geniş bir yelpaze vardı. Fakat Youtube tekel hale gelince birçok servis sitelerini kapattı ya da kullanıcı bazında kısıtlamalara gitti. Bu yüzden video upload servislerini bulmak ve bunlardan backlink almak ciddi bir meziyet haline geldi. Video Backlink Alma Yolları ismiyle yeni bir yazı serisi oluşturmaya karar verdim. Araştırmalarım çerçevesinde video yükleyerek, açıklama kısmı üzerinden link alabileceğimiz siteleri sizlerle paylaşacağım. Serinin ilk içeriğinde ustream.tv ‘yi sizlere tanıtacağım.

Ustream.tv Nasıl Kaydolunur?

  • https://video.ibm.com/ adresini açın ve ekranın sağ üst bölümünde yer alan “Sign Up” butonuna tıklayın.
  • 3 adet üyelik tipi karşınıza gelecek. Bizim için önemli olan ücretsiz olanı tabi ki. “Start Free Trial” seçeneği olana tıklayın.
  • Kayıt formunu doldurun. Hatırladığım kadarıyla telefonunuza bir onay gelecek. O onaylamayı yapmanız açısından doğru bir telefon numarası girmenizde fayda var.
  • Ardından kaydınız tamamlanmış olacak.
OKUMALISIN!  Edocr.com Backlink - PDF Backlink Alma Yolları - 1

Ustream.tv Nasıl Backlink Alınır?

İlk olarak sisteme giriş yaptıktan sonra sağ üstte yer alan “Upload” butonuna tıklamanız gerekiyor. Açılan sayfada kanalınızı seçtikten sonra upload ekranı gelecek. Bu kısımdan videolarınızı seçebilirsiniz. (İster youtube gibi servislerden video indirerek, isterseniz de en basitinden Powerpoint gibi programlar sayesinde basit videolar yaparak ihtiyacı giderebilirsiniz.) Ardından “Start Upload” butonlarına tıklayarak yükleme işlemini başlatabilirsiniz.

Videonuz sisteme yüklendikten sonra alt kısımda yer alan “Recent Uploads” kısmından videonuza tıklayın. Title ve Description kısımlarına uygun şekilde düzenleyin. Burada link alacağınız yer description kısmı. Site URL’nizi (karakter limitine göre istediğiniz kadar link ekleyebilirsiniz.) açıklama alanına yazdıktan sonra “Save Changes” butonuna tıklayın. Yaptığınız düzenleme kaydedildikten sonra düzenleme alanının hemen üst kısmında bulunan “Publish” butonuna tıklayarak videonuzu yayına alabilirsiniz. Böylece ustream.tv backlink alma işlemini tamamlamış olacaksınız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir