Whatsapp’da Sahte Konum Atma – Nasıl Yapılır?

İlk piyasaya çıktığı yıllarda yalnızca mesajlaşma uygulaması olarak kullanılan whatsApp uygulaması, sunduğu imkânların dışına çıkmayı başarmış ve sürekli olarak yeni özellikler eklenerek, farklı amaçlar içinde kullanılabilir hale gelmiştir. Son yıllarda grup paylaşımları ve sesli konuşma özelliği mümkün whatsApp uygulamasında, yakın bir tarihten itibaren konum paylaşma özelliği de kullanılmaya başlanmıştır. Özellikle adres aramak derdi ile uğraşmaması mümkün kılan bu özellik dışında, son dönemler için sahte konum atma seçenekleri, daha çok genç kesim tarafınca hızla popüler hale gelmiştir. Bulunduğunuz şehir ya da ülkeden, farklı bir ülke veya bölgedeki konumu arkadaşlarınıza gönderebilecek olduğunuz yöntem, aynı zamanda şaka amaçlı da tercih edilmektedir.

Whatsapp Sahte Konum Gönderme Nasıl Yapılır?

Öncelikle whatsapp sahte konum gönderme işlemlerinden yararlanabilmek için mutlaka internetiniz olması gerekmektedir. Daha sonra sahte konum atmak için şu adımları takip etmeniz yeterli olacaktır:

  • Uygulama üzerinden konum paylaşacak olduğunuz kişiyi seçin.
  • Alt kısımda bulunan Ataç görseline tıklayın.
  • Oradan Konum seçin ve bu işlem sonrasında whatsApp tarafınca konum belirleme işlemini bekleyin.
  • Mavi bir daire içinde görülen konum kısmındaki arama yerine farklı bölge ismi yazıp aratın.
  • Bu işlemler sonucunda bulunan konumu gönderin ve sahte konum işlemini tamamlamış olun.

Sahte Konum İçin Neler Olması Gerekir?

Herkes tarafınca bilinmiş olsa da sahte konum ya da normal konum gönderebilmek için şebekenizin çekmesi ve internetinizin olması gerekmektedir. Bunun yanı sıra mobil cihazınızın konum özelliğinin açık olmasına özen göstermeniz gerekir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir