Woocommerce Kategori Açıklamasını Aşağıya Taşıma

E ticaret sitesine sahip olanların wordpress sorunlarından biri olan kategori açıklamasının yukarıda kalma sorunu çok basit bir şekilde halledilebiliyor. E ticaret sitelerindeki ürünlere kategori açıklaması yazarken tek tek bu girişleri yapıyor ve uzun bir kategori açıklaması girdiğimizde ise, ürünler çok aşağıda kalıyor ve gözükmüyor. Uzun bir açıklama girişinin ardından sadece kategori yazısının görünmesi ve ürünün resminin veya fiyatının yer almaması gözükmemesi gerçekten de berbat bir sorun.

Ancak  bu sorunu çok basit bir şekilde bir kod yardımıyla çözebiliriz. Kategori açıklamaları uzunsa buna en iyi çözüm olarak kategori açıklamalarını alta alabiliriz, böylece ürün gözükür kategori açıklaması ise en altta gözükecektir, böylece müşteriler ilk olarak ürünü görecek ve kategori yazısını sonradan görecektir. Ancak bunu yapmak için bir kod eklemeniz gerekiyor, söz konusu kodu eklemek için tema dosyanızın içinde bulunan functions.php’yi açmalı ve aşağıda size verilen kodu girmelisiniz. Kodu girdiğinizde sorun çözülecek ve kategori yazıları altta ürün görselleri ve fiyat bilgileri de üstte görünecektir.

Kod aşağıdaki gibidir,

Söz konusu kodu çalıştırdığınızda kategori yazılarını yeniden yazmanıza veya düzenlemenize gerek yok, bunun için bu kodu girmeniz tüm kategori yazılarını altta ürün görsellerini ise üste taşıyacaktır. Böylelikle müşterileriniz siteyi veya ürünü ziyaret ettiğinde ilk olarak siteye giriş yapacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 yorum: “Woocommerce Kategori Açıklamasını Aşağıya Taşıma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir