WordPress AccessPress Social Share Eklentisi ve Kullanımı

Hem WordPress temaları hem de eklentileri bakımından karşımıza çıkan AccessPress’in sosyal medya paylaşımı konusunda yayınlamış olduğu eklentisini bu başlıkta inceleyeceğiz. Özellikle kolay kullanım, görsel olarak tatmin edici grafiklere sahip olan ve ücretsiz sürümü ile yeterli olan bu plugin sayesinde sosyal medya paylaşımı konusunu kafamıza takmaya gerek kalmayacak. Lafı uzatmadan WordPress AccessPress Social Share Eklentisi ve Kullanımına geçelim.

AccessPress Social Share Eklentisi Özellikleri

  • Şık diyebileceğimiz 5 farklı ücretsiz şablon. Dilediğinizi kullanabilirsiniz.
  • Toplam paylaşım sayısı sayacının olması.
  • Çoğu eklentiye göre zengin servis sayısı. Facebook, twitter, Google+, Pinterest, Linkedin, Digg.
  • Email butonu ile e-mail paylaşımı imkanının olması.
  • Print butonu ile içeriğinizi yazdırmak isteyenler için harika bir imkan. Bu özellik diğer eklentilerde bir iki istisna haricinde yok.
  • Butonların yerleşimini kişiselleştirerek size uygun sıraya sokabilirsiniz.
  • İster sadece yazılarda, isterseniz tüm sayfalarda paylaşım butonlarını kullanabilirsiniz.
  • Ücretli versiyonu da bulunmakta. Eğer daha fazla imkandan yararlanmak isterseniz 23 dolar karşılığında ücretli versiyonu satın alabilirsiniz.
OKUMALISIN!  Wordpress Üye Sistemi için Kodlar

AccessPress Social Share Eklentisi Görünümü

AccessPress Social Share Eklentisi Kullanımı

Social Networks

Bu alanda, paylaşım bölgesinde olmasını istediğiniz sosyal ağları belirleyip, Print ve Mail butonlarının olup olmamasına karar verebilirsiniz. Ayrıca sıralama işlemini de burada yapmaktasınız. Eklenti, genelde kullanılan sıralamaya göre default ayar sunuyor. Bu yüzden değişiklik yapmanızı önermem.

Share Options

Bu sayfada sosyal medya paylaşım butonlarının hangi sayfa türlerinde bulunması gerektiğini belirliyorsunuz. Ana sayfa, sayfalar, yazılar, kategoriler, attachment sayfaları vb. seçenekleri bulunuyor. Bana kalırsa atachment, sayfalar ve yazılar yeterli olacaktır.

OKUMALISIN!  Wordpress Kiwi Social Share Eklentisi ve Kullanımı

Display Settings

Paylaşım butonlarının yerini position alanından belirlemektesiniz. Alt kısım, üst kısım ve hem alt hem üst kısım olacak şekilde 3 seçenek bulunuyor.

Icon sets kısmında ise buton şablonları ile karşılaşmaktasınız. Ücretsiz versiyonda toplamda 6 tane set bulunuyor. Bu şablon setlerinden sitenize en uygun olanını seçebilirsiniz. Ben Default tasarımı çok beğenmiştim açıkçası.

Miscellaneous

Bu kısım eklentinin en detaylı kısmı. Paylaşım sayacı gibi ayarları yaptığınız bu alanda ayrıca Facebook Apps bağlantısı ve diğer sosyal medya detaylarını girmeniz gerekiyor. Örneğin, mail ile paylaşım özelliğinde nasıl bir mesaj gideceğine karar verebiliyorsunuz. Sayfada bu konuda açıklayıcı yazılar bulunuyor, yönelgeleri takip etmeniz yeterli.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir