WordPress AddToAny Share Buttons Eklentisi ve Kullanımı

Uzun yıllardan beri WordPress resmi eklentileri arasında varlığını sürdüren ve güncellemeleri ile birlikte daha verimli bir hal alan AddToAny, sosyal medyada paylaşım butonları konusunda harika imkanlar sunuyor. Geniş medya hacmiyle Türkiye’de veya globalde sıkça kullanılan sosyal medya servislerini önünüze seriyor. Bu konumda WordPress AddToAny Share Buttons Eklentisi ve Kullanımı hakkında bilgi vereceğim.

AddToAny Share Buttons Eklentisi Özellikleri

  • 500.000’den fazla WordPress sitesi tarafından kullanılmakta olan alanında en çok tercih edilen eklentilerden birisi.
  • 100’den fazla sosyal medya servisi mevcut. Bunların bir kısmını direkt olarak gösterirken, diğerlerini ise ayrı bir simgeye basınca açılmasını sağlayabiliyorsunuz.
  • Ekstra CSS ve Javascript kodu ile kendinize göre şekillendirebilirsiniz.
  • Floating sosyal medya paylaşım butonu koyarak daha görsel bir hale getirebilirsiniz. Ayrıca bunlar ile ilgili detaylı ayarlar da mevcut.
  • Paylaşım alanı tamamen responsive şekilde oluşturulduğu için mobil kullanıcılarınız bir sıkıntı ile karşılaşmaz.
  • Uzun yıllar boyunca faaliyet gösterdiği için neredeyse tüm temalar ile sorunsuz bir şekilde çalışmaktadır.
OKUMALISIN!  En İyi Ücretsiz Wordpress Çerez Bildirimi Eklentileri

AddToAny Share Buttons Eklentisi Görünümü

AddToAny Share Buttons Eklentisi Kullanımı

Standard

Bu bölüm içeriklerinizin altında veya üstünde bulunacak olan sosyal medya paylaşım butonları için yapacağınız ayarlar bölümüdür. En üstte icon boyutlarını ve arkaplan renklerini belirlemektesiniz. Böylece sitenize en uygun grafiksel düzene kendiniz karar verebilirsiniz.

Share Buttons bölümünde ise yer alacak sosyal medya araçları listeleniyor. Buradan, içeriğinizde bulunmasını istediğiniz paylaşma butonlarını seçmeniz yeterli olacaktır.

Universal button kısmında ise tüm sosyal ağları içeren kutucuk resmini belirlemeniz beklenmekte. İster bu kısmı boş bırakarak default görseli kullanabilirsiniz, isterseniz de kendinize özel bir görsel ekleyebilirsiniz. Ayrıca burada paylaşım sayacı olup olmayacağına da karar verebiliyorsunuz.

OKUMALISIN!  Wordpress AccessPress Social Share Eklentisi ve Kullanımı

Sharing Header kısmı ise butonların hemen yanında bulunan başlık, açıklama kısmını ifade ediyor. Bu alana “İçeriği paylaşmaya ne dersin?” “Arkadaşlarınla paylaş.” gibi başlıklar girebilirsiniz.

Yerleşim bölümü ise butonların nerede bulunacağı ile ilgili daha detaylı ayarların yapıldığı kısımdır. Bu alanı kendi düzeninize uygun şekilde girebilirsiniz. Tavsiyem butonların, içeriğin alt kısmında olması yönünde.

Floating

Sol veya sağ bölümde kayan sosyal medya butonları için buradan gerekli düzenlemeleri yapabiliyorsunuz. Yine Standart kısımda olduğu gibi belirli seçenekler mevcut. Kendinize göre bu alanları değiştirebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 4,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir