WordPress Blog Açıklaması Gösterme Kodu

WordPress ayarlarından düzenleyebildiğimiz fakat kullandığımız tasarımın default kodlarında yer almayabileceğinden dolayı bir işe yaramayan blog açıklamasını hem tema kodlarımıza yerleştirmeyi, hem de ekstra olarak nerelerde faydalanabileceğimizi aktarmaya çalışacağım. WordPress blog açıklaması gösterme kodu ve detaylarına geçelim.

WordPress Blog Açıklaması Nedir?

Sitenizin 1-2 cümleyle özetinin geçildiği açıklama olarak nitelendirebiliriz. Şöyle düşünün: sitenizi ziyaret edecek insanların sayfanızda ne bulacağı, ne ile karşılaşacağını anlatmanız. Tabi günümüzde SEO konusundan dolayı anahtar kelimelerin odaklandığı ve çok fazla ziyaretçinin anlamasının düşünülmediği açıklamalar oluşturuluyor.

WordPress Blog açıklamasını hem Google tarafından algılanması açısından bir meta içinde hem de sitenizde istediğiniz alanlarda kullanabilirsiniz.

OKUMALISIN!  Wordpress için Faydalı ve Önemli 30 functions.php Kodu

WordPress Blog Açıklaması Nerelerde Gösterilir?

Bazı temalarda header kısmında hem site ismine, hem de blog açıklamasına yer verilir. Tabi bunu Özelleştirme veya kodlar üzerinde düzenleyebilirsiniz. Fakat sitenizin tasarımında böyle bir özellik yok, fakat siz istiyorsanız aşağıda yer alan kod işinize yarayacaktır.

Bunun yanında bazı tasarımlar da konu başlığının hemen sağına bir de açıklamaya yer veriyor. Bu da SEO açısından olumsuz sonuçlar doğurabilir. Eğer aşağıdaki kodu, tema dosyalarında bulup silmezseniz başlığı da değiştirmeniz imkansız olmakta.

Bir diğer önemli konu ise meta etiketler. Google arama sonuçlarında ana sayfanızın o açıklama ile yayınlanmasını istiyorsanız koddan faydalanmanız gerekebilir. All in One SEO veya Yoast gibi SEO eklentileri bu işlevi görüyor. Fakat siz eklentisiz yapmak istiyorsanız, header.php ye meta description kodu eklemeli ve ister manuel olarak açıklamayı yazmalı isterseniz de aşağıdaki kodu kullanmalısınız.

WordPress Blog Açıklaması Kodu

Bu kodu açıklamanın gözükmesini istediğiniz yere yapıştırmanız yeterlidir.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

1 yorum: “WordPress Blog Açıklaması Gösterme Kodu”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir