WordPress Blog Adı Çağırma Kodu

Uzun zamandan beri WordPress üzerine içerik üretmediğimi fark ettim. Bu hususta en temele inerek güzel bir yazı serisi hazırlamayı düşünüyorum. WordPress temel kodları adı altında en çok kullanılan ve genellikle ihtiyacımız olan bu kodlar ile ilgili ilk olarak blog adı çağırma kodundan bahsedeceğim. 

WordPress Blog Adı Nedir?

Sitenizin temel başlığı, ana sayfa başlığı olarak nitelendirebiliriz. Genellikle ana sayfa başlığınız içeriklerinizin başlıklarının hemen sağına da gelmektedir. SEO ile uğraşanlar için blog title çok önemlidir. Hem doğru anahtar kelimeler ile oluşturmak hem de belli karakter sınırını aşmamak gerekir.

WordPress Blog Adı Çağırma Nerede Kullanılır?

Temel anlamda her kesime anlatmak istediğim için basit anlamda anlatmaya özen gösteriyorum ve detayına girmeye çalışıyorum. WordPress blog adı çağırma konusu genellikle ayarlarınızı kodlar üzerinde yapmak istediğiniz zaman karşınıza gelir. Örneğin temanız için doğru bir kodlama yapılmamışsa ve başlık için belirleme yoksa, header.php dosyasında ilgili alana bu kodu yapıştırarak ana sayfanızı başlıklandırabilirsiniz.

Bunun dışında bazı kullanılar ihtiyaçlarına göre footer veya sidebarda site başlıklarını göstermek isteyebilir. Böyle bir durumda da WordPress blog adı çağırma kodunu kullanabilirsiniz.

OKUMALISIN!  Wordpress Giriş Denemesi Sınırlama - Yönetim Paneli

WordPress Blog Adı Çağırma Kodu

Yukarıda yer alan kod otomatik olarak blog başlığınızı çeker. Ayarlardan değiştirseniz dahi otomatik olarak yenilenir ve ekstra bir işlem yapmanıza gerek kalmaz. Eğer içeriklerinizin başlıklarında da ekstradan göstermek istiyorsanız “- YUKARIDAKİ KOD” şeklinde sağına eklemeniz yeterli olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir