WordPress Devamını Oku için Özet Kelime Sayısı Belirleme

Genelde blog tarzı WordPress sitelerin en çok üstünde durduğu konuların başında ana sayfada veya kategori, arşiv gibi sayfalarda içeriklerin ne şekilde listeleneceği gelir. Öne çıkarılmış görsel bulunmalı mı? Kelime sayısı sınırı koyup devamını oku şeklinde buton mu eklenmeli yoksa tüm içerik gösterilmeli mi? Bu tip soruları bir kenara bırakarak bu yazıda wordpress devamını oku için özet kelime sayısı belirlemeyi göstereceğim.

Örneğin sitemi açıp ana sayfaya geldiğiniz zaman her yazının özet kelime sayısının farklı olduğunu göreceksiniz. Çünkü ben sitemde kelime sayısı sınırı koymak yerine dilediğim yerde metin editöründe bulunan “Daha fazla oku etiketi ekle” butonunu kullanıyorum. Fakat siz işinizi hızlandırmak ve otomatik hale getirmek istiyorsanız bir kelime sayısı belirleyerek, o kadar sözcüğün ana sayfada gösterilmesini sağlayabilirsiniz.

OKUMALISIN!  Wordpress Master Slider Eklentisi (Manşet) ve Kullanımı

Devamını Oku Kelime Sayısı Nasıl Belirlenir?

Yukarıda yer alan kodu WordPress tema dosyalarınızdan functions.php içine yerleştirmeniz dahilinde artık özet içeriğiniz 100 kelime olarak sınırlandırılmış olur. Eğer bu sayıyı arttırmak veya azaltmak istiyorsanız “return 100;” kısmındaki 100 sayısını değiştirmeniz yeterlidir. Tasarım ve sektörünüzün uyumuna göre birkaç deneme yaparak en doğru sonuca ulaşabilirsiniz. Tavsiyem bu sayıyı 50’den yukarı çıkartmamanız yönünde. Aksi takdirde sayfalandırmadaki içerik ile aynı yazılar yer alacak ve bu da SEO açısından bir nebze olumsuz sonuçlar doğuracaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir