WordPress Google Authenticator Eklentisi ve Özellikleri

Authenticator kullanıcıların telefonlarına yükledikleri bir güvenlik uygulamasını ya da bir şifreleme cihazını sahip oldukları internet hesabına bağlayarak o hesaba yalnızca belli süre içerisinde geçerli olan bir şifre ile erişmelerini sağlayan internet güvenlik sistemidir. Özellikle web sitesi sahipleri tarafından güvenliğin önemi arttıkça bu tarz 2 doğrulamalı şifreleme yöntemleri de önem kazanmıştır.

Google Authenticator Eklentisi Özellikleri

Google Authenticator eklentisi özellikleri oldukça faydalıdır. Sistem birçok farklı platform ile uyumludur. Özellikler;

  • Google Authenticator Android, iPhone, iPad, iPod, Android saatler ve Blackberry gibi birçok farklı üründe kullanılabilmektedir.
  • Google Authenticator senkronize edilmiş bir Google hesabı veya uyumlu başka bir hesapta iki adımlı doğrulama ile güvenlik sağlar
  • İnternetsiz ortamlarda (çevrimdışı) ekranda ki şifrenin manuel olarak girilebilmesi sayesinde kullanılabilmektedir.
  • Birden fazla cihaza kurularak kullanılabilmektedir.
  • Linux sistemlerinde de kullanılabilmektedir.
  • Microsoft hesaplarında kullanılabilmektedir.
OKUMALISIN!  My WordPress Login Logo Eklentisi - Wordpress Admin Paneli Logosu Değiştirme

Google Authenticator Eklentisi Kullanımı

Öncelikle Google Authenticator uygulamasını mobil cihazınıza cihazın sahip olduğu marketten indirmelisiniz. Android cihazlar için öncelikle ayarlar sekmesine daha sonra Google ondan sonra da Google hesabı sekmesini açın. Üst tarafta bulunan güvenlik sekmesine tıklayın. Burada “Google oturum açma” kısmından iki adımlı doğrulama seçeneğini seçip Authenticator ile kurulum yapın. Kurulum esnasında ekran da ki adımları takip etmeniz yeterlidir. Son olarak bir şifre ile sistemin çalıştığını kontrol edin. Eğer hata mesajı alırsanız cihazınızın saatinin doğru ayarlandığından emin olun.

 

Apple cihazlarda ise cihazın Google hesabında iki adımlı doğrulama seçeneğini seçmeniz gerekmektedir. Bundan sonra seçeneklerden Authenticator seçilerek kurulum yapılır. Ekranda ki adımları takip ederek kurulum tamamlandıktan sonra çalıştığını kontrol etmeyi unutmayın. Google Authenticator eklentisi kullanımı için bir barkod tarayıcı ile istenilen hesap üzerinde aktif hale getirilebilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

1 yorum: “WordPress Google Authenticator Eklentisi ve Özellikleri”

  1. WordPress gerçekten kaliteli bir sistem özellikle blog veya haber olarak gerçekten tercih edilebilecek bir sistem wordpresse özellikle bu eklentiler çok yardımcı oluyor farklı sistelerde php’de olsun bu eklentileri elle yapmak yerine wordpresste kolayca hemen yapabiliyoruz gün geçtikçe wordpresse daha çok eklenti geliyor buda wordpressi seçmemizde büyük rol oynuyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir