WordPress için En İyi Ping Servisleri

2000’li yılların başlarından beri “ping servisi” tanımını sıkça duyuyoruz. Kimileri için özellikle günümüzde gereksiz bir olay olmasına rağmen hala gücüne inanan binlerce web site sahibi var. WordPress ping servislerinin kullanımı açısından direkt olarak panelinde bir ayar sunuyor. Bu ayarlama ile ekleyeceğiniz yeni içerikler istediğiniz servislere anında bildiriliyor. Fakat default gelenler arasında sadece pingomatic.com var. Ben de bu konuda son yıllarda tercih edilenleri derleyerek aşağıdaki listeyi oluşturdum.

Ping Servisleri Ne İşe Yarar?

Site haritaları arama motorlarının sitelerden veri çekme açısından kullandığı öncelikli özelliklerden birisi. Aynı şekilde ping işlemi de 2005 – 2015 arasında sıkça kullanılıyordu. Fakat son yıllarda etkinliğinin azaldığı düşünülüyor. Ekleyeceğiniz veya güncelleyeceğiniz bir içeriğin ping servisleri aracılığı ile arama motorlarını uyarması işlemi olarak tanımlayabilirsiniz. Bu sayede index hızınız eğer birkaç saat veya günlük ise ciddi oranda düşüş gözlenebiliyor. Fakat anlık index alan siteler için gereksiz sayılabilir.

OKUMALISIN!  Seo Nasıl Yapılır?

Ping Servisleri Nasıl Eklenir?

Bunun için WordPress’in oldukça basit bir ayarı mevcut. Listenizi

WordPress Paneli > Ayarlar > Yazma kısmının en altında yer alan bu konuya özel alana yapıştırmanız ve kaydetmeniz yeterli.

WordPress En İyi Ping Servisleri Nelerdir?

UYARI: Son güncellemelerde bu gibi sitelerin gerekliliği ile ilgili çok fazla açıklama yapılmadı. Bu da kesin olmayan, yararı olup olmadığı bilinmeyen bir durum. Fakat ping servisleri oldukça sıkıntısız bir durumdur ve SEO açısından zararı olacağı yönünde ciddi otoriter bir bilgi bulunmamaktadır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 3,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir