WordPress Kiwi Social Share Eklentisi ve Kullanımı

WordPress’te yer alan en iyi sosyal medya paylaşımı eklentileri arasında kendisine yer verdiğim Kiwi, son zamanlarda kullanıcı sayısını arttırsa da hala olması gereken seviyede değil. Ortalama 50.000 kişi tarafından kullanılan, premium özellikleri ile tüm imkanları zorlayan Kiwi sayesinde sosyal medya paylaşımı konusuna çözüm bulabilirsiniz. Bu yazımda WordPress Kiwi Social Share Eklentisi ve Kullanımı hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Kiwi Social Share Eklentisi Özellikleri

  • Dünya çapında en çok tercih edilen 5 sosyal medya servisinin yanı sıra Telegram, Whatsapp ve Skype gibi chat servislerinde de paylaşım imkanı sunuyor. Fakat bu özellik sadece Premium versiyonda mevcut.
  • Monochrome ve Custom şeklinde görsel ayarı olsa da bu ayarı sadece premium versiyon kullanıcıları düzenleyebiliyor.
  • Social bar ile birlikte yazının altı ve üstüne paylaşım butonlarını yerleştirebilirsiniz.
  • 4 adet buton görünümü mevcut. Oval, dikdörtgen gibi.
  • Share counts özelliği ile paylaşma sayısı gösterilebilmekte.
  • Floating bar sadece sol veya sağ kısımda değil ayrıca alt kısımda da bulunabiliyor. Kısacası sitenize kayan paylaşma butonlarını sol, sağ ve alt kısım olarak 3 seçenekte gösterebilirsiniz.
  • Premium versiyon kullanmak istiyorsanız fiyatı sadece 19 dolar.
OKUMALISIN!  Wordpress Slider Revolution Eklentisi (Manşet) ve Kullanımı

Kiwi Social Share Eklentisi Görünümü

Kiwi Social Share Eklentisi Kullanımı

Networks & Colors

Bu alanda toplamda 10 tane servis bulunuyor. Fakat ücretsiz versiyonunda bu servislerin sadece 5’i kullanılabilmekte. Geriye kalan Telegram, Whatsapp, Skype, Mail ve Reddit için premium versiyonu satın almanız gerekiyor. Ayrıca bu sayfada renk ayarı yapabiliyorsunuz fakat yine bu özelliği sadece premium kullanıcılara sunmuş durumda.

Article Bar

İçerik altı veya üstünde bulunacak butonlar ile ilgili ayarlarınızı buradan yapabilirsiniz. Bu konuda size 3 seçenek sunuluyor (alt, üst, ikisi de). Butonların hemen içinde toplam paylaşım sayısını gösterecek bir sayacı da aktif hale getirebilirsiniz.

Shape bölümünde butonların şekli ile ilgili 4 seçenekli bir ayar mevcut. Oval, dikdörtgen gibi tercihlerin bulunduğu bu kısımda size en uygun olanı seçebilirsiniz. Son olarak buton hizası ile ilgili de iki seçenekli bir ayar bulunuyor.

OKUMALISIN!  Wordpress Sassy Social Share Eklentisi ve Kullanımı

Floating Bar

Genelde floating bar sol veya sağ bölümde olurken Kiwi Social Share eklentisinde üçüncü bir seçenek eklenmiş. Eğer isterseniz kayan sosyal medya paylaşım butonlarını ekranın alt kısmına da yerleştirebilirsiniz. Fakat kullanım açısından ben çok tavsiye etmiyorum. Burada da butonların şekli için oval ve keskin olmak üzere iki ayarı bulunuyor.

Social Identity 

Burada genelde her eklentide bulunan 3 temel ayar mevcut. Facebook sayfa adresiniz, Facebook App ID’si ve Twitter kullanıcı adınız. Paylaşımlarda ve sayaçlarda kullanıldığı için bu 3 kısmı doldurmanız gerekmekte.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir