WordPress Lightbox Gallery Eklentisi ve Kullanımı

WordPress sitesinde bulunan resimleri göstermek adına birkaç yöntem bulunur. İleri geri hareket ettirme, resimlerin slayt şeklinde otomatik olarak geçmesi ya da manuel olarak üzerine tıklandığı zaman değiştirilmesi gibi alternatifleri bulunur. Bazı sitelerde olduğu gibi resme tıkanıldığı zaman sayfanın önüne gelmesini ve ileri geri hareket etmesini istiyorsanız WordPress eklentilerini kullanmanız gerekir. Bu eklentiler ise WordPress Lightbox Gallery eklentisi olarak adlandırılıyor.

WordPress Lightbox Gallery Eklentisi Özellikleri

WordPress Lightbox Gallery eklentisi özellikleri oldukça fazladır. Bunlara örnek olarak, bir yazıda birçok resim paylaşmak isterseniz yapacağınız en iyi şey albüm oluşturmak olacaktır. Galeri eklentisi sayesinde istediğiniz gibi albüm oluşturma seçeneğiniz olur. Lightbox, resme tıkladığınız zaman resmin ön plana çıkmasıdır. Bu eklenti ile WordPress galerisi oluşturuyorsanız özelliği aktif ettiğinizde kullanıcılar resminize tıklayıp büyümesini sağlayabilecek. Bu sayede resimleri daha yakından görebilecekler.

OKUMALISIN!  WP Settings Eklentisi ile Wordpress Hatalarına Çözüm!

Protection​​​​​​​ kullanarak ise resimlerinizin kopyalanmasını önlemek için sağ tıklamayı kapatbilirsiniz. Fullscreen​​​​​​​ kullanaraktan eklenti sayesinde tam ekran görme işlemini aktif edebiliyorsunuz. Tags​​​​​​​ ise galeriye eklenen resimlere etiket atma özelliklerinden biridir. Masonry bu eklentide ise resimlerin boyutları ayarlanmaz. Yüklediğiniz gerçek boyut sisteme yüklemek için baz alınır. Galeride yer alan her resim için bir sosyal medya hesabında paylaşım seçeneği eklentinin özellikleri arasında yer alır. Bu her eklentide desteklenmeyen bir özelliktir. Bu galeriyi videolar içinde kullanma şansınız bulunuyor. Polaroid galeri sayesinde ise yazınız için eklediğiniz her görseli farklı bir tasarımla sunma şansınız olur.

WordPress Lightbox Gallery Eklentisi Kullanımı

WordPress Lightbox Gallery eklentisi kullanımı, oldukça pratik bir şekilde uygulanabilir.  Eklenti de yer alan ‘’Pin It’’ butonu sayesinde her resmi pinleme imkânınız olur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir