WordPress Önceki – Sonraki Yazı Ekleme Kodu

WordPress ile ilgili temel kod paylaşımlarıma devam ediyorum. Bu yazımda neredeyse her blogun faydalandığı ve içeriklerin hemen altına eklediği “Önceki Yazı – Sonraki Yazı” linklerinden bahsetmek istiyorum. Birkaç küçük kod ile bu işi rahatlıkla çözebiliyorsunuz.

WordPress Önceki Yazı Kodu

Bu kod aslında işin en temel gösterimidir. Önceki yazının başlığını ve linklendirmesini yapabilirsiniz.
Eğer önceki yazı başlığının kalın bir şekilde yazılmasını istiyorsanız bu şekilde strong etiketi ekleyerek işlemi çözebilirsiniz. Ayrıca diğer etiketleri de kullanabiliyorsunuz. Örneğin <h1> tagleri, <p> tagleri vs.
İçeriğinizin alt kısmında yayınlanan önceki yazı bağlantısının sadece aynı kategori için geçerli olmasını yani bir önceki yazının aynı kategoriden çekilmesini istiyorsanız yukarıdaki kodu kullanabilirsiniz.
Örneğin bir kategorideki yazılarınızda önceki yazı işlemi yapıldığında genel olarak işlem görmesini fakat diğer kategorilerde ise sadece o kategoriyi ilgilendirmesini istiyorsanız yukarıdaki koddan faydalanabilirsiniz. Kodda yazan “13” değerinin yerine virgül yardımı ile exclude edilecek idleri yazmayı unutmayın.

OKUMALISIN!  Wordpress AddToAny Share Buttons Eklentisi ve Kullanımı

WordPress Sonraki Yazı Kodu

Default olan bu kod ile birlikte bir sonraki içeriğin başlığı ve linki yer alır. Direkt olarak tıklanınca sonraki konuya geçer. Eğer en son yazı o an bulunduğunuz yazıysa sonraki yazı gözükmez.
Yukarıdaki kod ile kategori bazlı sonraki konu işlemi yapabilirsiniz. Fakat burada direkt içerik başlığı yer almaz, onun yerine “Next post in category” yazısı çıkar. Bu alanı silerek veya düzenleyerek işlem yapabilirsiniz.

 

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir