WordPress Photospace Gallery Eklentisi ve Kullanımı

WordPress kullanımı internet siteleri ve blog siteler arasında oldukça yaygındır. Ücretsiz olması, açık kaynak kodları ile sürekli olarak geliştirilmesi ve birçok eklenti ile dışarıdan desteklenmesi kullanım yaygınlığını git gide arttırdı. Wordpress galeri eklentisi oldukça kullanışlı ve amacına uygun olsa da bazı noktalarda yetersiz kalır. Bu aşamaya gelindiğinde WordPress eklenti marketinden ya da dışarıdan eklenti yükleyerek galeri özelliğini istediğiniz kullanım amacına uygun hale getirebilirsiniz. Bu eklentilerden bir tanesi de WordPress Photospace Gallery eklentisidir.

WordPress Photospace Gallery Eklentisi Özellikleri

Galeri eklentileri arasında birçok pratik yönü ile kendini sıyıran WordPress Photospace Gallery eklentisi özellikleri aşağıda ki listede sıralanmıştır.

  • Birden fazla görseli tek seferde yüklemenizi sağlar.
  • Görselleri kendi arasında sıralamak için kolayca sürükle bırak yöntemini kullanabilirsiniz.
  • Görsellere kolayca başlık, tanımlama ve açıklama yazabilmenizi sağlar.
  • Küçük resim numarasını, şeklini ve boyutunu ayarlamanızı sağlar.
  • Ana resmin boyutlarını değiştirmenize olanak verir. Bu özellik normal galeride de var gibi görünse de photospace gallery bunu istediğiniz aralıkta değiştirmenizi sağlayacaktır.
  • Galeride ki kolonların genişliğini ayarlamanıza imkan verir.
  • Bazı kısa yollarla klavyeden yönetme imkanı da sağlar.
OKUMALISIN!  Wordpress Cookie Bar Eklentisi ve Kullanımı

WordPress Photospace Gallery Eklentisi Kullanımı

Eklentiyi kurmak için WordPress eklenti seçeneği daha sonra yeni eklenti ekle sekmesinden direk olarak yükleyerek etkili hale getirebilirsiniz. Onun dışında dışarıdan indirerek manuel yollarla yüklemeniz halinde etkinleştirirseniz de direk olarak çalışacaktır. WordPress Photospace Gallery eklentisi kullanımı için görsellerin üzerine gelmeniz, medya sekmesini açmanız ya da yeni galeri oluşturmayı denemeniz yeterlidir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

1 yorum: “WordPress Photospace Gallery Eklentisi ve Kullanımı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir