WordPress Sayfaya Kod Ekleme Nasıl Yapılır?

WordPress kullanıcısı iseniz, kod eklemek sizin için büyük bir zorluk olabilir. Hangi kodun nereye ekleneceğini bilmek oldukça önemlidir. Ancak artık wordpress’te yer alan eklentiler sayesinde kodları nereye ekleyeceğinizi çok kolay bir şekilde bulabiliyorsunuz. Bu eklentiler oldukça basit bir şekilde çalışıyor ve eklentilerde hangi kodu nereye ekleyeceğiniz çok kolay bir şekilde belli oluyor. Eklentiyi indirdikten sonra artık kod ekleme işi sizin için pek de bir zorluk olmayacak.

Eklenti İle Kod Ekleme

En çok tercih edilen kod ekleme eklentilerinden biri olan Syntax higlighter evolved,  oldukça basit bir arayüzüne sahip. Oldukça basit tasarlanmasının en büyük nedeni elbette ilk kez site kurma girişiminde olanların dahi anlayabileceği şekilde kurulmasıdır. Eklentiyi kurmak için  wordpress eklenti aracından eklentiyi bulup indiriyorsunuz ve ardından eklentiyi aktifleştiriyorsunuz. Sonrasında ise, admin panelinden ayarlar kısmına giriyor ve eklentide setting yazan kısma beğendiğiniz herhangi bir kod temasını seçiyorsunuz.

Tüm bu işlemlerden sonra ayarlar bölümünde kaydet dediğini ve hemen alt bölümde seçtiğiniz temaya ait bir önizleme görüyorsunuz, bundan sonra görünüm tamamen size kalıyor istediğiniz gibi değiştirip düzenleyebilirsiniz. Bu şekilde ayarladığınızda sayfaya kod eklemek için çok ciddi bir uğraş vermek zorunda kalmayacaksınız.

Eklentisiz Kod Ekleme

Öte yandan wordpress kod ekleme işini eklentisiz olarak manuel de yapabilirsiniz. Bunun için panelde bulunan görünüm seçeneğine tıklamanız gerekiyor, ardından hemen yanda bulunan tema düzenleyiciyi seçip istediğiniz kodu ekleyebilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir