WordPress SecuPress Eklentisi ve Özellikleri

Gözümüz gibi baktığımız sitelerimizin güvenliğini sağlamak için çeşitli yöntemler ve eklentiler kullanırız. Kimi zaman güvenlik işlerinden anlamayanlar, güvenliğin sağlanması için ekip kurarlar. WordPress’in sunduğu birtakım eklentilerle de sitelerinizin güvenliğini sağlayabilirsiniz. En çok kullanılan ve tercih edilen yazılım olan WordPress’in kullanıcı sayısı gün geçtikçe artıyor. Git gide kullanım alanı genişleyen WordPress’in birtakım güvenlik açıkları da gün yüzüne çıkabiliyor. Bu açıklar ise yeni güncellemelerde kapatılıyor. Peki güncelleme gelene kadar sitelerin güvenlik nasıl sağlanabilir? Eklentiler ile bu tür sorunların büyük bir kısmı ile mücadele edebilirsiniz.

Temel güvenlik önlemleri bağlamında sizlerde sitelerinizi eklentiler ile güçlendirebilirsiniz. WordPress’in güvenlik eklentileri arasında en çok tercih edilenler arasında SecuPress eklentisi gelir. Bu eklenti sayesinde siteleriniz artık daha güvende…

WordPress SecuPress Eklentisi Özellikleri

2016 senesinde ücretsiz olarak sunulan (tercihen ücretli versiyona geçilebiliyor) bu eklenti ile web sitenizin 35 farklı alanını kontrol edebiliyorsunuz. Ayrıca SecuPress ile giriş URL’sini de değiştirebilirsiniz. SecuPress ile aynı zamanda zararlı olan eklenti ve temalarınızı tespit edebilirsiniz. Son derece kullanışlı olan bu eklenti ile temel birçok noktaya müdahale edebilir ve güvenlik önleminizi alabilirsiniz.

OKUMALISIN!  Wordpress Paner Slider Eklentisi (Manşet) ve Kullanımı

WordPress SecuPress Eklentisi Kullanımı

Bu eklentiyi ücretsiz olarak yükleyebilirsiniz. Dilerseniz full sürümüne de cüzi bir rakamla sahip olabilirsiniz. SecuPress eklentisi kullanımı için öncelikle eklentiyi indirmeniz gerekiyor. İndirdiğiniz bu eklentinin ayarlar kısmından, sitenizle ilgili pek çok özelliği aktif edebilirsiniz. Eklentiyi kullanmaya başladığınızda, diğer güvenlik eklentilerine göre çok daha aktif ve güvenilir olduğunu hemen anlayacaksınız.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir