WordPress Social Media Share Buttons Eklentisi ve Kullanımı

Sitenizin sosyal medyadaki konumu günümüz standartlarında çok önemlidir. Kitleyi çekmek, SEO gibi konular üzerinde durulduğunda sosyal medyanın tartışılmaz bir öneminin olduğunu söyleyebiliriz. Bu konuda size yardımcı olacak çok fazla WordPress eklentisi bulunuyor. Fakat ben size bu konuda en iyilerini aktarmaya çalışacağım. Bu konuda içeriklerinize paylaşma butonları koyabileceğiniz gelişmiş bir eklentiden bahsedeceğim. WordPress Social Media Share Buttons Eklentisi ve Kullanımına geçelim.

Social Media Share Buttons Eklentisi Özellikleri

 • Onlarca sosyal medya servisinin paylaşma butonu bulunmakta. Kendinize göre seçim yapabilirsiniz. Ayrıca ekstradan premium pakette yer alan butonlar da mevcut.
 • Mail aboneliği konusunda da yardımcı oluyor. Bu abonelik kapsamında yeni içerikleriniz kullanıcılara otomatik olarak mail ile gönderiliyor.
 • Simgelerin yerleşimi konusunda da özgürlük tanıyor. İster spesifik yerleri seçebilir isterseniz de shortcode kullanarak istediğiniz yere yerleştirebilirsiniz.
 • Onlarca icon şablonu mevcut. Sitenize en uygun olan simge grubunu seçebilirsiniz. Ayrıca premiumda daha fazla çeşit bulunuyor.
 • Sayaç özellikleri ile paylaşım sayılarını rahatlıkla görüntüleyebilirsiniz.
 • Simgelerin yükseklik ve genişlik ayarları ile oynayarak en uygun kararı verebilirsiniz.
 • Yukarıdaki özellikleri göz önüne aldığımızda WordPress Social Media Share Buttons Eklentisi kişiselleştirme konusunda geniş imkanlar sunuyor.
 • Ziyaretçilerinize bizi takip edin şeklinde bir popup çıkartabilirsiniz. Böylece abone, takipçi sayınız hızla artar.
OKUMALISIN!  Wordpress Whatsapp Chat WP Eklentisi ve Kullanımı

Social Media Share Buttons Eklentisi Görüntüsü

Social Media Share Buttons Eklentisi Kullanımı

Which icons do you want to show on your site?

Bu alanda, sitenizde gösterilmesini istediğiniz sosyal medya butonlarını belirleyebiliyorsunuz. 9 tane spesifik seçenek ve 1 tane custom seçenek mevcut. Custom kısmından kendiniz icon ve link belirterek yeni sosyal medya ekleyebiliyorsunuz.

Premium paketinde ise buton sayıları 30’a kadar çıkmaktadır.

What do you want the icons to do?

Bu alanda butonlar ile ilgili düzenlemeler yapmaktasınız.

 • RSS kaynağı adresinizi yazacağınız bölüm,
 • Email butonunu hangi amaçla kullanacağınızı belirteceğiniz 3 seçenek,
 • Facebook butonları için like ve share üzerine seçenekler,
 • Twitter için hesabı ziyaret etme, takip etme ve tweet atma şeklinde 3 seçenek,

gibi tüm sosyal medya servisleri ile ilgili düzenleme alanları mevcut.

OKUMALISIN!  WordPress WP Photo Album Plus Eklentisi ve Kullanımı

Where shall they be displayed?

Sosyal medya butonlarının nerede gösterileceğine karar verebilirsiniz. 4 temel seçenek ve onların altında farklı seçenekler bulunuyor. Temanıza uygun seçim yapabilirsiniz.

What design & animation do you want to give your icons?

Sosyal medya iconlarının görselliği ile alakalı bu alanda amacımız icon setini seçmek. Default olarak gelen 16 şablon mevcut iken, Custom seçeneğinden siz de setinizi oluşturabilirsiniz. Ayrıca premium paket almanız dahilinde ek olarak birçok yeni set de dahil olmakta.

Do you want to display a pop-up, asking people to subscribe?

En sevdiğim alanlardan birisi olan pop-up kısmında sitenizi ziyaret eden kişilere popup açılmasını sağlıyorsunuz. Bu pop-up ın amacı ise “bizi takip edin.” “içeriği beğendiyseniz bizi takip etmeyi unutmayın.” gibi kutucuklar ile butonları göstermek. Böylece takipçi sayınız ziyaretçi sayısı ile orantılı olarak artar. Ayar bölümünden sayfanın en altına inince göster veya belirli bir saniye sonra göster şeklinde 2 seçenek bulunuyor.

Mail aboneliği konusunda yardım istiyorsanız bu eklenti tam size göre. Widget veya sayfa içinde olacak şekilde mail aboneliği formu oluşturabilirsiniz. Sitenize abone olan kişilere her yeni yazıda mail gönderilmekte. Bu da geri dönüşleri yüksek oranda arttırıyor.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir