WordPress Social Pug (Sosyal Medya Paylaşımı) Eklentisi ve Kullanımı

Sadece birkaç ayarlama ile hem yazılarınızda hem de sitenizin sol veya sağ bölümüne kayan sosyal medya paylaşım butonları koymak ister misiniz? Ücretsiz versiyonu ile ihtiyaçlarınızı gideren Social Pug eklentisi size yardımcı olacak. Bu yazımda sosyal medya paylaşımı butonu koymanıza imkan tanıyan WordPress Social Pug Eklentisi ve Kullanımı ‘na değineceğim.

Social Pug Eklentisi Özellikleri

  • Oldukça basit bir kullanımı bulunuyor. Birkaç ayar sayfası ile işi çözebilirsiniz.
  • İster içeriğin ön kısmına isterseniz de alt kısmına koyabilirsiniz. Hatta iki kısma koymanız da mümkün.
  • En çok kullanılan 5 sosyal medya servisinin butonları mevcut.
  • İçeriğinizin sosyal medya ağlarında kaç kere paylaşıldığını sayaç halinde gösterebilirsiniz.
  • Ayrıca ekranın sol ve sağ kısmında kayar şekilde paylaşım butonları ekleyebilirsiniz. Mobil uyumlu olmasından dolayı oldukça işe yarar.
  • Eğer daha gelişmiş özellikler görmek isterseniz premium paketten faydalanabilirsiniz. Pro versiyona geçiş 29 ile 129 dolar arasında değişmektedir.
OKUMALISIN!  Wordpress Giriş Denemesi Sınırlama - Yönetim Paneli

Social Pug Eklentisi Görünümü

Social Pug Eklentisi Kullanımı

Toolkit

Bu bölümde çok fazla işiniz yok aslında. Sadece eklenti özelliklerini açıp kapama ile uğraşıyorsunuz. Eğer yazı altı veya üstünde buton olmasını istiyorsanız “Inline Content” kısmını aktifleştirin. Eğer sol veya sağda kayan butonlardan istiyorsanız “Floating Sidebar” ı aktifleştirin.

Floating Sidebar

Bu alanda kayan sidebar butonları ile ilgili düzenlemeler yapıyorsunuz. İlk olarak hangi servislerin olacağına karar vereceksiniz. Listede Facebook, Twitter, Google+, Pinterest ve Linkedin bulunuyor. 5 servisten size uygun olanlarını seçebilirsiniz.

Display Settings kısmından ise butonların görselliği ile alakalı ayarlar mevcut. Butonların şeklini yuvarlak, kare ve dikdörtgen olacak şekilde belirleyebiliyorsunuz. Simge animasyonu olup olmamasına karara verebiliyor, butonların solda mı sağda mı olmasını seçebiliyorsunuz. Bunun dışında en dikkat çekici özelliği ise mobil girişlerde aktif olup olmaması. İsterseniz mobilde görünebilir, isterseniz yer almayabilir.

Buttons Share Counts kısmında da sayaç özelliğini aktif hale getirmeniz mümkün. Ayrıca sayfa ve yazılarda bulunup bulunmaması ile ilgili de bir ayara yer verilmiş.

OKUMALISIN!  Wordpress Yazı İçi İlginizi Çekebilir Eklentisi - Inline Related Posts

Inline Content

Yazının üst kısmında veya alt kısmında yer alan butonlar için buradan düzenleme yapabilirsiniz. Birkaç ayarı dışında Floating kısmı ile hemen hemen aynı özelliklere sahip.

Farklı ayarlarının başında sütun özelliği geliyor. Eğer tüm paylaşım butonlarını tek satırda göstermeyi düşünüyorsanız, alt taraftan column miktarını değiştirmeniz gerekir. Aksi takdirde 2 – 3 satır şeklinde gösterilir.

Ayrıca paylaşım için bir text oluşturabilirsiniz. “Bu yazıyı paylaşın.” gibi bir metin yeterli olacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir