WordPress Üye Sistemi için Kodlar

Son yıllarda WordPress tabanlı siteleri daha sosyal bir alan haline getiren eklentiler yayınlandı. Kullanıcıların profil oluşturabildiği ve kişiselleştirmelerde bulunabildiği. Fakat bu yazıda biraz daha basit anlamda işlemlerden bahsedeceğim. WordPress Üye Sistemi için kodlar üzerine detaylara geçelim.

Üye Giriş Kontrol Kodu

Hemen kafamızda bir canlandıralım. Sitenizin sağ sidebarında bir kullanıcı alanı oluşturdunuz ve bu alanda kayıt ol, giriş yap gibi fonksiyonlarınız da bulunuyor. Peki kullanıcının giriş yapıp yapmadığını nasıl tespit edebilir ve tespitten sonra nasıl bir çıktı verebilirsiniz? Yukarıdaki kod sayesinde üye girişi yapanlara giriş yaptıklarını belirten bir metin ve giriş yapmayanlara ise giriş yapmadığını söyleyen bir metin yayınlayabilirsiniz. Tabi kod üzerine biraz daha uğraşırsanız daha detaylı ve daha fonksiyonel bir kod da oluşturabilirsiniz. Fakat ben daha çok temel üzerinden gitmeye çalışıyorum.

OKUMALISIN!  Wordpress Master Slider Eklentisi (Manşet) ve Kullanımı

Giriş Yapan Kullanıcının Bilgilerini Gösterme

Sitenizde bulunan ziyaretçi sisteme giriş yapmışsa onun bilgilerini sağ sidebarda veya özel bir sayfada gösterebilirsiniz. Yukarıdaki kodun yorum alanlarında da görebileceğiniz üzere Üye ID Numarasını, Kullanıcı adını, ad ve soyadını yerleştirebilirsiniz. Tabi bunlar dışında farklı ögeler de mevcut. Hatta sizin yazacağınız bir kod ile WordPress’te bulunmayan ögeler de ekleyebilirsiniz.

WordPress Çıkış Yapma Kodu

Yukarıda yer alan kodu bir butona veya texte entegre etmeniz dahilinde butona ya da texte tıklayan kişi sistemden çıkış yapar. Akabinde ana sayfaya yönlendirilir.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir