WordPress Varsayılan Gravatar Avatarını Değiştirme

Siteniz, yorum özelliğini etkin bir şekilde kullanıyorsa ve sürekli yorum geliyorsa bu içerikten faydalanmanızı tavsiye ederim. WordPress tabanlı sitelerin yorum özelliğinde eğer avatar gösteriyorsanız, bu görseller gravatar üzerinden çekilir. Örneğin mail adresi kısmına gravatar mail adresi yazan ziyaretçi yorum gönderdiği zaman oradaki profil resmi yoruma yansır. Fakat gravatar üzerinden hesabı olmayanlar için default bir görsel karşımıza çıkar. Bu yazımda WordPress varsayılan gravatar resmini değiştirme konusuna değineceğim.

Gravatar Nedir?

Uzun bir maziye sahip olan ve birçok CMS’nin faydalandığı bu sistemde bizim ilgilendiğimiz kısım yorumlardaki görseller. WordPress sitenizde eğer Ayarlar > Tartışma kısmında “Avatarları Göster” seçeneğine işaret attıysanız, o avatarlar belirttiğimiz gravatar üzerinden çekilmekte. Ziyaretçinin bu siteyle, yorum atarken kullandığı mail adresi uyuşuyorsa; profil fotoğrafı ekleniyor.

OKUMALISIN!  Wordpress Versiyon Numarası Gizleme (Kaldırma)

Varsayılan Avatar Nedir?

Tartışma ayarlarını açıp en alta indiğinizde avatar için ayar bölümünü görürsünüz. Buradan profil resmi olup olmamasına karar verirken varsayılan için ise 7 seçenekten birini seçebilirsiniz. Fakat bu seçenekler bazıları için gerçekten kötüdür. Özellikle ciddi bir iş yapan, sitesine özen gösteren ve özgünlüğü ön plana koyanların yeni bir görsel arayışında olduğunu görüyoruz. Bunu yapmak da çok basit.

Varsayılan Avatar Değiştirme

  • WordPress Paneli Görünüm > Düzenleyici > functions.php veya FTP > public_html > wp-contents > themes > tema klasörünüz > functions.php dizini ile dosyaya erişin.
  • Eğer dosyanın en altında ?> kodu var ise onun hemen üstüne, eğer yoksa direkt en alta yukarıdaki kodu yapıştırın.
  • Kodda yer alan resim urlsi kısmına kendi görselinizin adresini girin.
  • Dosyayı Güncelle butonuna basarak işlemi tamamlayın.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 yorum: “WordPress Varsayılan Gravatar Avatarını Değiştirme”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir