WordPress Whatsapp Chat WP Eklentisi ve Kullanımı

Whatsapp ile ticaret ve iletişimin günümüzde ciddi bir seviyeye gelmesi ile birlikte birçok firma müşterileri ile whatsapp üzerinden iletişimi alternatif bir yol olarak uyguluyor. Özellikle Instagram gibi platformlardan satış yapan işletmeler Whatsapp’ı ciddi bir iletişim aracı olarak görüyor. Peki WordPress sitenizden ziyaretçilerinizi bu chat programına nasıl yönlendireceksiniz? Bu konuda WordPress Whatsapp Chat Eklentisi ve Kullanımı hakkında bilgi vermek istiyorum.

Whatsapp Chat WP Eklentisi Nedir?

Genel anlamda bilgisayardan sitenize giren kullanıcıları Web whatsapp üzerinden telefon numaranıza yönlendiren, mobil kullanıcıları ise direkt uygulamaya yönlendiren bir buton olarak düşünebilirsiniz. İster yazı içinde bir buton şeklinde isterseniz de sitenizin sağ kısmında devamlı olarak gözükecek şekilde yerleştirebiliyorsunuz.

Whatsapp Chat WP Eklentisi Görüntüsü

Whatsapp Chat WP Eklentisi Kullanımı

Tamamen ücretsiz bir şekilde kullanıcılara sunulan bu eklenti ile eğer ziyaretçiniz bilgisayardan sitenize girip butona tıklarsa Web Whatsapp üzerinden sizin telefon numaranızla chat sayfası açılır. Eğer Android veya iOS cihazından tıklarsa direkt olarak uygulama üzerinden chat sayfanız açılır.

Ayrıca Google Analytics ‘i de kullanarak kaç kişinin butona tıklama yaptığını da belirli bir metodu uygulayarak öğrenebilir ve buna göre iletişim yollarınızı geliştirebilirsiniz.

OKUMALISIN!  Wordpress LayerSlider Eklentisi (Manşet) ve Kullanımı

Bir diğer önemli konu ise son zamanlarda bu tip eklentilerde yaşanan AMP sorunu. Eklenti yaptığı güncelleme ile birlikte AMP kullanan siteler için entegreli bir şekilde çalışmasını sağlamış. Bu açıdan da herhangi bir sorun yaşamamaktasınız.

Shortcode olmasından dolayı içeriklerinizde veya özel sayfalarınızda shortcode yapıştırarak Whatsapp butonu koyabilirsiniz. Bunu manuel olarak da yapmanız mümkün fakat eklenti size büyük bir kolaylık sağlamış durumda.

Ziyaretçinizin sohbete başlaması açısında sabit bir mesaj oluşturabilirsiniz. Böylece kullanıcının hangi sayfadan geldiğini de rahatlıkla anlamanız mümkün olacaktır.

Yukarıdakilere ek olarak birçok özelliğinin de olduğunu söyleyebiliriz. Fakat genel anlamda bizim işimize yarayan kısımlar bu şekilde. Türkçe dil desteği olmayan eklentiyi sitenizde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 yorum: “WordPress Whatsapp Chat WP Eklentisi ve Kullanımı”

  1. Teşekkürler Bilgilendirmeniz için iyi ki varsınız gerçkten bilmiyordum. sizin sayenizde bu konu hakkında bir bilgim oldu Teşekkür ederim.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir