WordPress WordFence Security Eklentisi ve Özellikleri

İnternet sitelerinin vazgeçilmez unsurları arasında güvenlik gelir. Bu nedenle WordPress blog siteleri için çok çeşitli güvenlik araçları yer alır. En fazla kullanılan WordPress blog güvenlik eklentisi Wordfence Security’dir.

WordFence Security Eklentisi Özellikleri

İnternet sitenizi, kötü niyetli yazılım, şifre deneme saldırıları ve bilgisayar korsanlığı gibi olaylara karşı korumanıza yardım eden WordPress güvenlik eklentisi olmaktadır. İnternet sitenize gelen her türlü şüpheli istekleri engeller ve sitenizi korur.

 

Bütün WordPress temalarınızı, çekirdek dosyalarınızı tarayıp şüpheli kod ve değişiklikleri yükleyen zararlı yazılım bulduğunda silme ya da düzeltme işlemini yapmaktadır. WordFence Security eklentisi sayesinde saldırıya uğramış olan WordPress sitenizi temizlemenizde size büyük katkı sağlar.

OKUMALISIN!  Wordpress Acunetix WP Security Scan Eklentisi ve Kullanımı

WordFence Security eklentisi özellikleri ve kurulumu ücretsizdir. Fakat zamanlanmış tarama, ülke engelleme gibi gelişmiş özelliklere ulaşmanızı sağlayan kısım ücretlidir. Ücretli sürümü kullanıp kullanmamak size kalmış bir durumdur. Ücretsiz hali ile bile işiniz fazlasıyla yapılmış olacaktır. İnternet sitenizin enfeksiyon durumunda size mail ile haber verilir.

WordFence Security Eklentisi Kullanımı

Eklenti kurulduktan sonra yönetici paneline WordFence isminde menü eklemesi yapılacak. Buradan eklentinin bütün özelliklerine ulaşmanız mümkün. Mobil giriş, programlı tarama ve ülke bloklama özellikleri için pro özelliği satın almalısınız.

 

Fakat pro özellik olmasa dahi anlık trafik, ip bloklama ve diğer tarama özellikleri güvenlik için gayet yeterli ve başarılıdır. Alt tarafta yer alan seçenekler kısmından, eklenti ayarlarını gerçekleştirebilirsiniz. Burayı açtığınız an karşınıza temel seçenekler çıkacaktır. Anlık trafiği izleme, yeni versiyonu otomatik güncelleme, güvenli giriş ve WordFence eklentisinin IP adreslerini nasıl almak istediğinizi buradan etkinleştirmek mümkün.

 

WordPress güvenlik eklentileri arasında son derece başarılı bir yere sahiptir. Ayrıca WordFence Security eklentisi kullanımı da son derece kolaydır. Hiç vakit kaybetmeden kullanmaya başlamanızı öneririz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (2 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

1 yorum: “WordPress WordFence Security Eklentisi ve Özellikleri”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir