WordPress WP Canvas Gallery Eklentisi ve Kullanımı

İnternet sitesi veya blog kurmak istediğiniz zaman uzmanların çoğu size bir açık kaynak kodu sistemi olan WordPress’i tavsiye edecektir. Bunun sebebi WordPress’in en uygun, güvenilir ve yaygın sitemlerden birisi olmasıdır. Wordpress bugün internet aleminde ki site ve blogların neredeyse %30’unda kullanılır. İnternet siteleri içerikleri genellikle metin olarak yer alsa da bir fotoğrafın bin sözden daha değerli olduğu durumlar unutulmamalıdır. Bu nokta da WordPress galeri eklentileri öne çıkmaktadır. WordPress’de birçok farklı galeri eklentisi ücretsiz olarak bulunur. Ücretsiz eklentiler arasında en çok fayda sağlayacağınız eklentilerden birisi de Canvas – Gallery eklentisidir.

WordPress WP Canvas – Gallery eklentisi Özellikleri

WordPress WP Canvas – Gallery eklentisi özellikleri aşağıda ki sırada listelenmiştir. Bu eklenti sayesinde edineceğiniz kolaylıkları bu listeden öğrenebilirsiniz.

  • Canvas – Gallery eklentisi ayrı bir uygulama olarak yer almaz, mevcut galeriyi geliştirir.
  • Bu eklenti ile galeriyi açtığınız zaman daha detaylı seçeneklere sahip olursunuz.
  • Bir ziyaretçi eklentiye tıkladığı zaman açılacak pencere boyunu özel olarak ayarlayabilirsiniz.
  • Görüntüleme, alt yazı ve boyut değiştirme seçeneklerinin artmasını sağlar.
OKUMALISIN!  WP Settings Eklentisi ile Wordpress Hatalarına Çözüm!

WordPress WP Canvas – Gallery eklentisi Kullanımı

WordPress eklentiler seçeneğinden veya harici olarak eklentiyi indirerek ftp klasörünüze manuel yolla yükleyerek eklentinin sitenizde çalışır hale gelmesini sağlayabilirsiniz. Yükleme işlemi sağlandıktan sonra WordPress WP Canvas – Gallery eklentisi kullanımı için etkinleştirmekten başka ayar yapmanıza gerek kalmaz. Ayarlarını değiştirmek istediğiniz görseli açmanız seçeneklerin arttığını görmeniz için yeterli olur.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir