WordPress WP Fail2ban Eklentisi ve Kullanımı

WordPress eklentileri ile web sitenize ait her işlemi kolayca halledebilirsiniz. WordPress’in bizlere sunduğu en yararlı eklentilerden biri de Wp Fail2ban eklentisidir. Wp Fail2ban eklentisi sayesinde web sitemize karşı yapılan login saldırılarını engelleyebilirsiniz. Bu eklentiyi kodlayan geliştiriciler, piyasadaki tüm güvenlik eklentilerinden çok daha verimli olduklarını iddia eder.

 

Wp Fail2ban eklentisi temel olarak log_auth’dan yararlanarak bütün login denemelerini kaydeder ve size raporlar halinde sunar. Bu eklentiyi indirmek ve kullanmak için çok fazla deneyim ve tecrübe sahibi olmanıza gerek yok. Yapmanız gereken tek şey Wp Fail2ban eklentisini web sitenize kurmak ve aktifleştirmek. Gerisi eklentinin işi…

Wp Fail2ban Eklentisi Özellikleri

WordPress’in pek çok güvenlik eklentisi arasında en çok işinize yarayacak eklentilerden biri Wp Fail2ban eklentisidir. Bu eklentinin asıl amacı log_auth kullanması ve tüm login denemelerini kaydetmesidir. Aynı zamanda tıpkı Akismet eklentisinde olduğu gibi spam yorumları da engelleme özelliğine sahiptir.

Wp Fail2ban eklentisi özellikleri saymakla bitmez. Eklenti pingbackleri kaydeder. Aynı zamanda ziyaretçilerin login olmalarını önleyecek shortcodelar mevcuttur.

OKUMALISIN!  Wordpress wp-includes Klasörünün Korunması

Wp Fail2ban Eklentisi Kullanımı

Hemen hemen bütün eklentilerde olduğu gibi Wp Fail2ban eklentisi kullanımı için çok fazla teknik bilgiye sahip olmanız gerekmez. Klasik eklenti kurulumu ile Wp Fail2ban eklentisini kurun. Daha sonra ise arkanıza yaslanarak eklentinin marifetlerine şahit olabilirsiniz. Piyasada bulunan ve aynı görevi yapan diğer güvenlik eklentilerine kıyasla Wp Fail2ban, sunucunuzu asla yormayacaktır.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir