WordPress Yazarlar için Kullanılabilecek Kodlar

Bir gün arayla serimize devam ediyoruz. WordPress temel kodlar ile ilgili başlattığım yazı serimde bu sefer site yazarları ile ilgili işlemler yapılabilecek fonksiyonlardan bahsetmek istiyorum. Bilindiği üzere her içeriği oluşturan bir kullanıcı olması gerekir. Bu kullanıcının kim olduğunu, ona ait profil sayfasını ve diğer detayları birkaç işlem ile gösterebilirsiniz.

Yazar Adını Gösterme Kodu

İçeriği oluşturan kişinin kullanıcı adını veya belirlediği ismi başlığın hemen altında veya yazar için oluşturduğunuz özel alanda göstermek istiyorsanız yukarıdaki kod işinize yarayacaktır. Biraz daha detaylı araştırırsanız özelleştirme imkanının da mevcut olduğunu görebilirsiniz.

Yazar Biyografisi Gösterme Kodu

Bu kod genel olarak 2 yerde kullanılıyor. Birincisi içeriklerin hemen altında yazar hakkında bilgi verilen bir alan oluşturduğunuzda. İkincisi ise yazarın author linkine tıklandığında yazdığı yazılar haricinde ekstra bilgi vermek istediğinizde, kişiselleştirdiğinizde. Bunun dışında çok fazla kullanım alanının olduğunu söyleyemeyiz. Tabi ki biyografi alanının ayarlar kısmından kullanıcı tarafından doldurulması gerekiyor.

OKUMALISIN!  Wordpress İçeriklerinde Kullanılabilecek Kodlar

Yazarın Yayınlanan İçerik Sayısını Gösterme Kodu

Profil sayfasında veya içeriğin altındaki alanda yazıyı oluşturan ve yayınlayan kişinin toplamda sitede kaç paylaşımının olduğunu göstermek istiyorsanız yukarıdaki kod sizin işinize yarayacaktır.

Yazarın Author Sayfasını Gösterme Kodu

Wordpress’te genel olarak her kullanıcının, her yazarın bir profil sayfası bulunur. Bu alanda da arşiv veya kategori mantığı gibi yazar tarafından yayınlanan içerikler listelenmekte. Eğer siz alt kısma oluşturacağınız hakkında bölümüne bir de profil sayfasına yönlendirme linki veya butonu yerleştirecekseniz yukarıdaki kod işinizi görecektir.

OKUMALISIN!  Wordpress Otomatik Öne Çıkarılmış Görsel (Thumb) Belirleme

Yazarın Websitesini Gösterme Kodu

Yönetim panelinde kullanıcı profil ayarlarında web site adresinizi yazmanız mümkün. Eğer yazar ile ilgili oluşturduğunuz alanda bu websitesinin de paylaşılmasını istiyorsanız the_author_url fonksiyonunu kullanabilirsiniz.

Yazarın E-Posta Adresini Gösterme

Eğer ziyaretçilerinizin içeriği yazan kişiye ulaşmasını istiyorsanız yukarıdaki kodu ekleyerek mail ile iletişim olanağı tanıyabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

2 yorum: “WordPress Yazarlar için Kullanılabilecek Kodlar”

  1. Teşekkürler. Faydalı bilgi oldu. Yazarlar için kullanılabilecek kodları nerelerde kullanabileceğimizi öğretiyor. Yararlı paylaşım için teşekkür ederim. bir sonraki makalenizi beklemekteyim.

  2. Yazı yazmayı seviyorum özellikle WordPress altyapısında. Hazırladığım makaleleri tamamlarken yukarıdaki örneklerde olduğu gibi bazı kısa kodlar kullanıyorum. Teşekkürler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir