WordPress Yönetim Panelinde İçerik Listesine Öne Çıkarılmış Görsel Koyma

Son zamanlarda WordPress ile ilgili aktardığım içeriklerde konu başlıklarında tam olarak olayı anlatamıyor olabilirim fakat yazıları detaylı incelediğinizde işinize yarayacak birçok kodun bulunduğunu söyleyebilirim. Bu sefer de WordPress Yönetim Panelinde İçerik Listesine Öne Çıkarılmış Görsel Koyma ile ilgili bir kod paylaşmaya karar verdim. Tabi başlıktan tam olarak ne yapmaya çalışacağımızı anlamamış olabilirsiniz, bu yüzden aşağıda yazdıklarımı detaylı olarak okumanızı tavsiye ederim.

Ne Yapacağız?

Paylaşacağım kodu öncelikle açıklamak istiyorum. WordPress panelinize girip Tüm Yazılar veya Tüm Sayfalar seçeneklerine geldiğinizde içeriklerinizin listelendiğini görürsünüz. Gene anlamda başlık – kategori – etiket – yayınlanma tarihi gibi bilgiler yer alır. Bu listeye ek olarak öne çıkarılmış görselinizi koymak isterseniz aşağıdaki işlemleri yapmanız yeterli olacak.

OKUMALISIN!  Wordpress Kiwi Social Share Eklentisi ve Kullanımı

Ne İşe Yarayacak?

Sitenizde yer alan yazıların genel kontrolünü yaparken acaba öne çıkarılmış görsel ekli mi değil mi diye tek tek sayfaları dolaşmak yerine bu kod sayesinde thumb var mı yok mu tespit edebileceksiniz. Kimi zaman belirli bir konuda hep aynı görseli eklemek isteyebilir ve arama yaparak hangi içeriklerde hangi görseller eklenmiş tespit edebilirsiniz.

Nasıl Faydalanılır?

Yukarıdaki kodu temanızın functions.php dosyası içine yerleştirmeniz dahilinde hem sayfalar hem de yazılar kısmına thumb resimleri de eklenmiş olacak. İsterseniz en altta for posts veya for pages kısımlarından gereksiz olarak gördüğünüzü silerek kod kalabalığından kurtulabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

1 yorum: “WordPress Yönetim Panelinde İçerik Listesine Öne Çıkarılmış Görsel Koyma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir