WordPress Yorum Alanına Sil – Spam Butonu Koyma

WordPress tabanlı siteniz için yorum bölümü aktif olarak kullanılıyor ve belirli miktarlarda sürekli yorum alıyorsanız, olabildiğince zamandan tasarruf etmek isteyebilirsiniz. Özellikle günlük 50-100 yorum gelen siteler için veya direkt olarak birkaç konu başlığına gelen mesajlar için yönetim kimi zaman zorlayıcı olabilir. WordPress yorum alanına sil – spam butonu koyma işlemi ile işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

Sil – Spam Butonu İşlevi

Sitenizdeki bir konuya gelen yorumları incelerken, yeni gelen yorumları veya daha önce yayınlanmış mesajları kontrol etmek isteyebilirsiniz. Arada kaçırmış olduğunuz durumlar için, panele erişim sağlamak ve oradan tek tek yorumu bulmak sıkıcı olabilir. Bunun yerine, silmeyi veya spam klasörüne atmayı düşündüğünüz yorumun hemen altında Sil – Spam butonlarının olması işinizi çok kolaylaştıracaktır.

Sil – Spam Butonu Nasıl Eklenir?

  • 1. Yöntem: WordPress Yönetim Paneli > Görünüm > Düzenleyici > functions.php kısmına yukarıdaki kodu yapıştırın ve dosyayı kaydet butonuna basın.
  • 2. Yöntem: FTP Programı > public_html > Wp-Contents > Themes > Tema Klasörü > functions.php dosyasını açın ve kodu oraya yapıştırarak kaydedin.
OKUMALISIN!  Wordpress Üye Sistemi için Kodlar

Yukarıdaki iki yöntemden birini uygulayarak yorumlara silme ve istenmeyen klasörüne gönderme butonları ekleyebilir ve dilediğiniz zaman yorum kontrolü sırasında faydalanabilirsiniz. Özellikle kullanıcının kaydolmadığı, sadece ziyaretçi olarak bulunduğu sitelerde bu kodun sadece size açık olacağını düşünürsek herhangi bir olumsuz tarafının da olmadığını rahatlıkla söyleyebiliriz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

1 yorum: “WordPress Yorum Alanına Sil – Spam Butonu Koyma”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir