WordPress’te Eklentisiz Yazı Nasıl Kısaltılır?

Bildiğiniz üzere wordpress’te blog içerikleri 55 kelime ile sınırlandırılıyor. Ancak yazı uzunluğunun istediğimiz gibi ayarlanabileceğinden pek çok webmaster haberdar değil. Herhangi bir eklenti kullanmadan 55 kelimelik sınırlandırılan blog içeriklerin sınırını kısaltabiliyoruz. Pek çoğumuz genelde eklenti kullanmaktan kaçınıyoruz ve eklentinin sürekli olarak güncellenmesi gibi olaylarla uğraşmak pek istemiyoruz. Bu nedenle eklentisiz yazı kısaltma bizim için çok önemli. Şimdi gelelim ve ufak birkaç kod yardımıyla nasıl link kısaltabileceğinize,

Aşağıda ki kod üzerinden kısaltma işlemini çok kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.  Kodu kullanabilmek için klasörünüzün içerisindeki functions.php dosyasını açmalı ve aşağıdaki kodu eklemelisiniz. Wp temanızın istediğiniz yerinde yazı kısaltma kodunu kullanabilirsiniz.

 

OKUMALISIN!  Instagram Telefon Numarası Değiştirme - Nasıl Yapılır?

Özel Kısaltma Fonksiyonu Nasıl Kullanılıyor?

Yukarıda sizin için bir kod verildi. Ancak bu kodun nasıl kullanılacağını da bilmek gerekiyor. Kodu kullanmak için,  the_excerpt()” fonksiyonu yerine hk_ozel_kisaltma ($args) fonskiyonunu kullanabilir ve temanızın izin verdiği herhangi bir yerde yazı kısaltma yapabilirsiniz.

Bu kod yardımıyla çok kolay bir şekilde wordpress içerik uzunluğu kaldırma işlemi gerçekleştirebilirsiniz. Söz konusu işlemler oldukça kısa süreli ve oldukça kolay bir şekilde uygulanabilmektedir. Kodu kullandıktan sonra kelime içeriğini istediğiniz miktarda kısabiliyorsunuz. Blog içerikleri sınırlandırması 55 kelime, ancak bu temalarda kaymalara veya problemlere neden oluyorsa, bunu 40 kelimeye 30 kelimeye veya 20 kelimeye kadar azaltabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir