WP Settings Eklentisi ile WordPress Hatalarına Çözüm!

WordPress, günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan CMS sistemidir. Birçok sektöre entegre olabilmesinden ve tamamen ücretsiz olmasından dolayı çok fazla tercih ediliyor. Fakat sunucudan sunucuya farklılık gösterecek sorunlarla da karşılaşıyoruz. Bundaki temel sebep tasarım, eklenti ile sunucu uyuşmazlıkları. Wordpress WP Settings eklentisi ile neredeyse tüm hatalara çözüm getirebilirsiniz.

Dosya yükleme limitleri, zaman aşımları gibi sık karşılaşılan sorunların çözümü için hosting hizmetinizde bazı ayarları yapılandırmanız gerekir. Örneğin bir tasarım aldınız ve sorunla karşılaştığınız. Kodsal bir problem olmadığı sürece %80 ihtimal php ayarlarınızı değiştirerek sorunu çözebilirsiniz. Fakat sunucu tarafında bu ayarları yapmanız kimi zaman zor veya mümkün olmuyor. cPanel gibi yönetim panelleri kullansanız da sorunlar devam edebiliyor.

Özellikle bu tarz konularda bilgi sahibi değil ve kendinize güvenmiyorsanız, yapmanız gereken tek şey WP Setting Eklentisi‘ni yüklemek olacak. İnternette bulduğunuz çözüm yönteminde yapmanız gereken düzenleme ve ayarlamaları direkt plugin üstünde gerçekleştirerek hem zamandan tasarruf edersiniz hem de daha rahat erişim sağlarsınız.

WP Settings Eklenti Ayarları

Direkt olarak bu alanda çok fazla değişiklik yapacağınız bir ayar bulunmuyor. Onun yerine sık kullanılan php düzenleme kodlarından bahsetmekte fayda var.

upload_max_filesize = 128M
post_max_size = 128M
memory_limit = 400M
file_uploads = On
max_execution_time = 300
max_input_vars = 2500

Yukarıdaki işlemler genellikle hataların çözümünde kullanılıyor. Sunucu firmaları WordPress konusunda tam optimizasyon yapmadığı sürece sürekli karşılaşılan sorunların önüne geçmek için direkt WordPress yönetim panelinizde oynama yapmanız yeterlidir. Örneğin yükleyeceğiniz dosya boyutundan dolayı bir hata alıyorsanız upload_max_filesize limitini arttırarak kaydedebilirsiniz.

OKUMALISIN!  Wordpress Master Slider Eklentisi (Manşet) ve Kullanımı

WP Settings Nasıl Çalışıyor?

Aslında verilen düzenlemeleri direkt olarak ftp üzerinden oluşturacağınız bir dosya ile yapabiliyorsunuz. Fakat bu konuda çok fazla tecrübeniz olmadığında anlamadığınız, yapamadığınız kısımlar olabilir. Eklenti sizin yerinize php.ini ve user.ini şeklinde dosyalar oluşturarak yaptığınız ayarları kaydediyor. Böylece sorunlarınızın üstesinden daha rahat şekilde gelip, en ufak hatada düzenleme yaparak problemden kurtuluyorsunuz.

WordPress WP Setting Eklentisini indirmek için https://wordpress.org/plugins/wp-settings/ adresini kullanabilirsiniz. Ayrıca yönetim paneliniz > eklentiler > yeni ekle kısmından ismini aratarak da erişmeniz mümkün.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (3 oylama, average: 2,33 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir