Wordpress hata gösterme kodu

WordPress Hata Kodu Gösterme – Hatalar Gözükmüyor Sorunu!

Yakın zamanda yapılan güncelleme ile birlikte, direkt olarak yaşanan bir hatada hangi dizinde, hangi satırda sorun olduğunu görememeye başadık. Özellikle boş beyaz sayfa ile karşılaşanların canını sıkan bu sorunun çözümü oldukça basittir. Sizlere wordpress hata kodu gösterme konusunda ne yapmanız gerektiğini detaylı şekilde aktaracağım. Devamını Oku

WP Settings Eklentisi ile WordPress Hatalarına Çözüm!

WordPress, günümüzde milyonlarca kişi tarafından kullanılan CMS sistemidir. Birçok sektöre entegre olabilmesinden ve tamamen ücretsiz olmasından dolayı çok fazla tercih ediliyor. Fakat sunucudan sunucuya farklılık gösterecek sorunlarla da karşılaşıyoruz. Bundaki temel sebep tasarım, eklenti ile sunucu uyuşmazlıkları. Wordpress WP Settings eklentisi ile neredeyse tüm hatalara çözüm getirebilirsiniz. Devamını Oku

Son yıllarda yazılım ile aramı biraz açmış olduğum için yeni odak noktamı bu yöne kaydırdım. Blogum üzerinden sizlere web, masaüstü ve mobil programlama konusunda öğrendiklerimi, bildiklerimi anlatmak istiyorum. Bu kategorinin alt başlıklarını oluşturarak spesifik programlama dillerine odaklanacağım. Ayrıca Wordpress gibi açık kaynak yazılımlar ile ilgili bilgi ve ipuçları vereceğim.

Web Programlama

Wordpress gibi açık kaynak yazılımların yanı sıra HTML & CSS, PHP ve eğer zamanım olursa ASP konularına değineceğim. Bunun yanı sıra frameworkler üzerinden de yeni öğreneceğim bilgileri aktaracağım.

Masaüstü Programlama

C, C#, Python gibi programlama dilleri üzerine de başlangıç boyutunda değinmeyi düşünüyorum. Kendimi çok fazla geliştiremediğim bu konularda öğrendiklerimi aktaracağım.

Ayrıca R gibi veri analizinde kullanılan yazılımları ve işlevi bakımından beğendiğim Matlab‘i de dahil edeceğim.

Mobil Programlama

Java konusunda orta seviye bilgimi üst seviyeye çıkartırken ayrıca son yılların tercih edilen mobil programlama dillerine de yönelmeyi düşünüyorum. Bu aşamada kendime güvenmesem de altından kalkarak hem kendimi geliştirip hem de sizlere birkaç bilgi verme niyetindeyim.