.htaccess SSL – Https Yönlendirmesi Yapma

Paylaşımlı hosting hizmetiniz veya sunucunuz üzerinden SSL hizmeti aldıysanız SSL yönlendirmesine ihtiyaç duyabilirsiniz. Eğer bu yönlendirmeleri yapmazsanız genelde hem http hem de https ile giriş sağlanabilir. Bu da hem Google hem de kullanıcı açısından bir sorun yaratacaktır. Eğer .htaccess dosyanız bulunmuyorsa, not defteri veya NotePad++ üzerinden .htaccess isimli bir dosya oluşturun. Bu dosyanın içine ise aşağıda yer alan kodu yapıştırıp kaydedin. Ardından da sunucunuzun ana dizinine .htaccess dosyasını yükleyin. Devamını Oku

Sitenizin görsel şablonu üzerinde oynamak isteyenler için aşırı kodlama bilgisine ihtiyaç olmadan yapılabilecek HTML CSS düzenlemeleri konusunda içerikler paylaşacağım bu kategorimde ayrıca Chrome Console kullanımı ve istediklerinizi nasıl yapabileceğiniz konusunda da eğitimler vermeyi düşünüyorum.

HTML & CSS Dökümü

Photoshop veya benzer programlar ile çizilen bir tasarımın nasıl HTML & CSS‘e döküldüğünü, bu işlemler sırasında nasıl sorunlar yaşanabileceğini vs. anlatmak istiyorum. Henüz ben de başlangıç aşamasındayım ama öğrendiklerimi size yansıtırsam pratik kazanmış olurum, bu sırada da yeni başlayacakları yönlendirebilirim.

HTML Tasarımlar

İnternet üzerinden yayınlanan ücretli ve ücretsiz HTML tasarımları sizlere liste şeklinde göstermek istiyorum. Böylece statik bir sayfa oluşturmak istediğinizde veya dinamik bir sitenin tasarımını halletmek istediğinizde size yön verecek listelere sahip olabilirsiniz.

Özellikle bu işlere yeni başlamış, kendini geliştirmek isteyen kişilerin kesinlikle takip etmesi gereken yazılar oluşturuyorum. Bundaki temel sebebim ise blog üzerinden insanlara başlangıç yapmak ve onlara yardımcı olarak Web Tasarım, site yapımı gibi konularda kendilerini geliştirmelerine olanak sağlamak aslında.