Yelp.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 6

Dünya’nın en gözde siteleri arasında gösterilen ve Alexa değeri 176 olan Yelp.com ‘dan backlink almaya ne dersiniz? Uzun zamandan beri kullandığım ve en azından her paravan blogum için link aldığım bu servis ile birkaç adımda yönlendirme de olsa kaliteli backlink alabilirsiniz. Otoriter Backlink Alma Yolları yazı serimin 6. sında YELP! e yer verdim. Şimdi site hakkında detaylar ve nasıl bağlantı alınabileceği ile ilgili konuya geçelim.

Yelp.com Hakkında

Alexa tarafından yapılan sıralamada dünyanın en iyi 200 sitesi içinde uzun yıllardır kendine yer edinen ve şu an için 176. sırada olan YELP, dünyanın her yerindeki restoran, işletme ve mağazalar hakkında bilgilerin yer aldığı, yorumların yapıldığı bir mecra. 2004 yılından beri faaliyette olan servisi her gün milyonlarca kişi kullanıyor. Alexa’ya göre 170.000’e yakın backlinki bulunan bir siteden bahsediyoruz. Buradan ücretsiz olarak profil backlink almak mümkün.

OKUMALISIN!  Flickr.com Backlink - Video Backlink Alma Yolları – 4

Yelp.com ‘dan Nasıl Backlink Alınır?

  • İlk olarak https://www.yelp.com/ adresine girelim.
  • Girdiğimiz sitenin sağ üst köşesinde yer alan “Sign Up” butonuna tıklayarak kayıt aşamasına yönlenelim.
  • Kayıt için 3 alternatifiniz bulunuyor. Facebook, Google hesabı veya mail ile kayıt. Ben hızlı olması açısından Google hesaplarını kullanıyorum genelde. Size de tavsiyemdir.
  • 3 yoldan birini seçerek kayıt olduktan sonra direkt olarak siteye yönlenirsiniz.
  • Sağ üst tarafta bulunan profil fotoğrafınızın üstüne gelerek “About Me” seçeneğine tıklayın.
  • Açılan sayfanın profil alanında, sağ tarafta “Update Your Profile” yazısını göreceksiniz. O linke tıklayın.
  • Aşağılara doğru indiğinizde “My Blog Or Website” kısmına site adresinizi yazın.

Değişikliği kaydetmeniz dahilinde siteden backlink almış olacaksınız. Unutmadan söyleyelim; aldığınız link direkt olarak site URL’niz değildir. Yönlendirme şeklinde çıkış yapılmaktadır. Fakat hem text olarak sitenizin yazılı olması hem de yönlendirmeden sitenize gelinmesi açısından fayda sağlayacaktır. Ayrıca yayınlanan linke tıklayarak bir nebze de olsa Google’ı uyarabilirsiniz. (Analytics kullanıyorsanız ne ala)

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

1 yorum: “Yelp.com ‘dan Backlink – Otoriter Backlink Alma Yolları – 6”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir