Yeni Elektrik Aboneliği İşlemleri Nasıl Yapılır?

Yeni bir eve taşınmak isteyenler en çok abonelik işlemleri nedeniyle tedirgin oluyor. Oysa artık yeni elektrik aboneliği almak için uzun uğraşlar vermeye  ve hatırı sayılır bir zaman dilimini ayırmaya gerek olmuyor. Yeni elektrik aboneliği işlemlerini son derece pratik bir şekilde yapmanızı sağlayacak yollar da var. Hatta sizin abonelik işlemlerinize öncelik ile verilebilir. Peki, abonelik işlemlerinde en pratik şekilde gerçekleştirmeniz için ne yapmanız gerekiyor?

Öncelikle yeni abonelik almak için Enerjisa internet sitesine tıklayın. Sizin abonelik işlemlerinde öncelik verilmesi için internet sitesinden online olarak randevu talep edin. Randevunuzu sizin uygun olduğunuz bir gün ve saate alabilirsiniz.  Böylelikle iş hayatınızı ya da sosyal hayatınızı aksatmadan da abonelik işlemlerinizi gerçekleştirebiliyorsunuz.  Randevunuzdan 10 dakika öncesinde size en yakın Enerjisa müşteri hizmetleri merkezine gidebilirsiniz. Sıramatikten fiş almanız durumunda  yoğunluğa bağlı olarak çok kısa bir süre içerisinde işlemlerinize başlanıyor.

Yeni Abonelik İşlemleri İçin Hangi Belgelere İhtiyaç Var?

Elbette abonelik işlemlerinizin sorunsuz bir şekilde gerçekleştirebilmesi için  öncelikle bazı belgeleri hazırlamanız gerekiyor. Bu belgelerin neler olduğunu hemen sizlere aktaralım.

  • Kimlik belgesi
  • Tesisat ya da sayaç numarası
  • DASK poliçe numarası
  • Güvence bedeli

Güvence Bedeli Nedir?

Elektrik abonelik işlemlerinde talep edilen güvence bedeli EPDK kurulunun onay vermesi ile yürürlüğe giriyor. Bu bedel Enerjisa tarafından talep edilen bir bedel değildir. Birim fiyatın ve aynı zamanda tesisatın bağlantı gücünün çarpılması ile elde edilen miktar, elektrik aboneliği işlemlerinde vatandaşlardan talep edilen güvence bedeli oluyor.

Enerjisa Müşteri Hizmetleri Merkezlerini Nasıl Öğrenebilirim?

Elektrik aboneliği işlemlerinizin en pratik şekilde gerçekleştirilmesi için  öncesinde randevu alarak Enerjisa müşteri hizmetleri merkezine gitmeniz gerekiyor.  Bu durumda size en yakın müşteri hizmetleri merkezlerinin nerede olduğunu merak edeceksiniz. Bu sorunun yanıtı için Enerjisa internet sitesine tıklamanız yeterli olacak. Şehir ve ardından ilçe seçmeniz durumunda size en yakın olan müşteri hizmetleri merkezini saniyeler içerisinde görüntüleyebilirsiniz. Dilerseniz evinize değil iş yerinize yakın olan bir müşteri hizmetleri merkezine de gidebilir işlemlerinizin burada gerçekleştirilmesini de sağlayabilirsiniz.

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (1 oylama, average: 5,00 out of 5)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir