Yeni Telefon Aldığınızda Yapmanız Gerekenler

Eski telefonunuzu geride bırakıp yeni telefon aldığınızda yapmanız gereken şeyleri merak ediyor olabilirsiniz. İşte yeni telefon aldığınızda yapmanız gerekenler.

Eski Telefonunuzdaki Rehberi Yeni Telefonunuza Geçirin

Eski telefonunuzdaki rehberi yani kayıtlı kişileri yeni telefonunuza geçirmekle başlayabilirsiniz. Bu işlemi eski telefonunuzdaki rehberi sim karda geçirip, yeni telefonunuza sim kardı takmak gibi pratik ve kolay bir yöntem ile yapabilirsiniz.

Kılıf ve Ekran Koruyucu Takın

Yeni telefonunuzun başına hiç bir şey gelmemesi için telefonunuza uygun kılıf ve ekran koruyucu alıp takabilirsiniz. Böylece yeni telefonunuzu bir çok türlü beladan kurtarmış olursunuz.

Sistem Güncellemelerini Yapın

Yeni telefonunuzun sistem güncellemeleri kontrol edin. Satın aldığınız yeni telefon uzun süre kapalı kaldığından sistem sürümü gayet düşük ve eski olabilir. Sistem güncellemesi yapıp en yeni sürüme güncellediğinizde performansta yükselme ve hataların düzeldiğini fark edeceksiniz. Sistem güncellemelerini yapmak veya kontrol etmek istiyorsanız takip etmek isteyeceğiniz adımlar şunlardır: Eğer Android kullanıyorsanız Ayarlara girin, Cihaz Hakkında ve Yazılım Güncellemeye basın. Bu bölümde telefonunuzun güncel olup olmadığını kontrol edebilirsiniz. iPhone için adımlar ise şöyle; Ayarlar bölümüne girip Genel seçeneğine basın. Ardından Yazılım Güncellemesi sekmesine girin. Bu sekmede cihazınızın güncel olup olmadığını görebilirsiniz ve eğer güncel değilse güncelleyebilirsiniz.

Eski Fotoğrafları ve Verileri Aktarın

Eski telefondan yeni telefona fotoğrafları ve verilerinizi aktarın. Bunu bluetooth veya çeşitli araçlar (USB) yoluyla yapabilirsiniz. Eğer Android bir telefon aldıysanız bu işlemi telefon kurulumdaki “Veri Kopyalama” ile başarıyla gerçekleştirebilirsiniz.

OKUMALISIN!  Kadın ve Yaşama Dair Bilgiler

Gereksiz Uygulamaları Silin ya da Devre Dışı Bırakın

Telefonunuzun arka planında çalışan gereksiz ve işinize yaramayan programlar fazla kaynak kullanabilir ve telefonunuzu gereğinden fazla ısıtıp performansı ciddi bir şekilde etkileyebilir veya fazla batarya kullanımına sebep olabilir. Eğer Android kullanıyorsanız bu işlemi uygulama ayarlarına girip gereksiz olduğunu düşündüğünüz varsayılan programları isterseniz devre dışı, isterseniz silebilirsiniz. iPhone kullanıyorsanız bu işlemi böyle yapabilirsiniz: Ayarlar bölümüne girip aşağıya doğru inin. Devre dışı bırakmak istediğiniz gereksiz uygulamayı ya devre dışı bırakın ya da silin.

Kaynak: https://lavivabetgiris.net/

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir