YouTube Ekolayzer Ayarı Nasıl Yapılır?

İnternetten izlediğiniz bir video veya şarkının ekolayzer ayarını yapmak için bilgisayarınıza indirmek ve ilgili program üzerinden müdahalede bulunmak can sıkıcı geliyorsa size harika bir önerimiz var. ShiftDelete tarafından araştırılıp anlatımı yapılan harika bir tarayıcı eklentisi ile Youtube videolarında ekolayzer ayarı yapabilirsiniz. Lafı uzatmadan Youtube ekolayzer ayarı nasıl yapılır? sorusuna cevap verelim.

YouTube hepimizin bildiği gibi büyük bir müzik deryası haline geldi. Milyonlarca şarkının paylaşıldığı YouTube‘ta, pek çoğumuz internette gezinirken müzik dinleyebiliyoruz.

Artık bilgisayarlarımızda müzik saklamak pek de gerekli değil. YouTube’dan istediğiniz şarkıyı dinleyebiliyorsunuz. Tabi buna SoundCloud ve Spotify gibi uygulamaları da ekleyebiliriz.

Peki YouTube’ta ekolayzer ayarı nasıl yapılır?

Ama sadece YouTube değil, internet tarayıcımız üzerinde YouTube‘un yanı sıra SoundCloud ve daha pek çok hizmetten faydalanarak müzik dinleyebiliriz.

Ancak bu tip hizmetlerin hiçbirinin müzik ya da video oynatıcısında ekolayzer ayarlaması yapmak mümkün olmuyor.

İşte bu yazıda internet tarayıcınız ile müzik dinlerken, nasıl equalizer ayarlaması yapabileceğinizi açıklayacağız.

Chrome ya da Chromium tabanlı bir tarayıcı şart!

İnternet tarayıcınız ile müzik dinleyebilmek için, öncelikle Chrome tarayıcı eklentilerini çalıştıran bir tarayıcıya, yani Chromium tabanlı bir tarayıcıya ihtiyacınız var.

Chromium tabanlı Google Chrome, Yandex Browser ve Torch gibi tarayıcılardan herhangi birini bilgisayarımıza yükledikten sonra, aşağıdaki bağlantıda paylaştığımız eklentiyi, tarayıcınıza yüklemeniz gerekiyor.

Artık Audio EQ adındaki eklenti sayesinde, Chromium tabanl tarayıcınız ile ziyaret ettiğiniz tüm sitelerde equaizer ayarlaması yapabilirsiniz.

OKUMALISIN!  Wordpress Yorumlardan Websitesi Url Kaldırma

Böylece ses kalitesine önem veren kullanıcılar, müzik ve filmleri kendilerine özel ses profilleriyle dinleyebilecekler.

Kaynak: ShiftDelete

1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (Henüz Oylanmamış!)
Loading...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir